XV Mistrzostwa Polski w Wabieniu Drapieżników

XV Mistrzostwa Polski w Wabieniu Drapieżników

W miniony weekend 28-30.01.2022 gościliśmy w swoich obwodach łowieckich uczestników XV Mistrzostw Polski w wabieniu drapieżników. Organizatorami zawodów był Klub Wabienia Drapieżników Sekcja Wabiarzy Polskiego Związku Łowieckiego oraz ZO PZŁ w Łomży.

Jednym z wabiarzy goszczącym w obwodach KŁ Czajka był kol. Tomasz Gurzyński (Tomek może poszczycić się wicemistrzostwem Polski oraz zdobytym piątym miejscem w Mistrzostwach Europy w wabieniu jeleni). Tomkowi, który w końcowej klasyfikacji zajął trzecie miejsce przez dwa dni udało się pozyskać tylko jednego przecherę a drugi widziany przez nas niechętnie reagował na wab. Udowadnia to, że nasze lisy nie są najłatwiejszymi przeciwnikami a i stan tych drapieżników sytuuje się na poziomie pozwalającym na prawidłowe prowadzenie populacji zwierzyny drobnej. Aura w tych dniach niestety nie rozpieszczała nie sprzyjając polowaniu na drapieżniki – śnieg pomieszany z deszczem a do tego mocne porywy wiatru dały się zawodnikom mocno we znaki. Finalnie na pokocie znalazły się 32 lisy pozyskane w obwodach znajdujących się na terenie łomżyńskiego Zarządy Okręgowego PZŁ. Zwycięzcą zawodów został kol. Artur Czajecki z wynikiem sześciu upolowanych lisów. Drugie miejsce przypadło kol. Marcinowi Boboli z pięcioma pozyskanymi lisami. Trzecie miejsce z czterema pozyskanymi lisami zajął kol. Tomasz Gurzyński.

Ceremonię zakończenia zawodów uświetnili swoją obecnością koledzy Łowczy Krajowy – Paweł Lisiak oraz Łowczy Okręgowy – Rafał Chodorowski. Podprowadzającymi wabiarzy w naszym łowisku byli myśliwi Piotr Zatorski oraz Marcin Krajewski.

Zapraszamy do odwiedzenia galerii z polowania
Relacja filmową z wydarzenia

Darz Bór,
Marcin Krajewski